English
русский
Anasayfa
Özgeçmiş Gönder
Sayfayı yazdır
Arama  
'Favorilerim'e ekle
Neden Anel

İşimizin Özünde Taahhüt Var

Elektrik ve mekanik taahhüt hizmetlerini, uluslararası kalite standartlarında, güvenilir ve yaratıcı mühendislik çözümleri ile sunuyoruz.Attığımız her adımda insana ve doğaya saygıyı esas alıyor, topluma ve tüm iş ortaklarımıza değer katmanın önemine inanıyoruz.

 • We have been awarded Silver Award by RoSPA
 • We wondered what they think about digitalization and BIM
 • İleri teknoloji sağlık tesisi projesiyle İngiltere’deyiz!
  İngiltere’de faaliyet gösteren Anel Engineering & Contractring Ltd. şirketimiz, Londra’nın merkezinde kurulan the UCLH (University College London Hospitals NHS Foundation Trust) klinik tesisinin elektrik ve mekanik işleri için işveren BOUYGUES (U.K.) LTD. ile sözleşme imzaladı. 31.000 m2’lik bir alana kurulacak olan merkezin 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor.
 • “Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması 2017” listesinde 200. sıradayız!
 • "Müteahhitlik Hizmetleri" kategorisinde 5.sırada, "İlk 500 Hizmet İhracatçısı" sıralamasında 36. sıradayız!
  Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" Araştırması'nda, Anel Elektrik firmamız ile "Müteahhitlik Hizmetleri" kategorisinde 5.sırada, "İlk 500 Hizmet İhracatçısı" sıralamasında 36. sırada yer aldık.
 • Katar’ın Yeni Tünel ve Raylı Sistem Projesinin Kırmızı Güney Hattı İçin Çalışmalar Devam Ediyor
  Uluslararası standartlarda büyük projelere imza atan Anel Grup, Katar’da yapımına başlanan 28 km uzunluğundaki ‘Qatar Rail Red Line Güney Metro ve Güney Yükseltilmiş Hemzemin projelerinin ’ elektrik ve mekanik işleri için çalışmalarını sürdürüyor.
 • "En İyi Taşeron" Ödülünü Aldık
  Ana yüklenicisi Hyundai Engineering & Construction olan Hamad Bin Khalifa Sağlık Kenti projemizde 5 firma ile birlikte «En İyi Taşeron» ödülünü aldık.
 • Dubai-I Terminal Binası İçin Anlaşma imzaladık
  Birleşik Arap Emirliklerinde inşası devam eden Bluewaters Island Project kapsamında yer alan ve dünyanın en büyük dönme dolabına hizmet verecek Dubai-I Terminal Binası
 • İş Gücü Kayıpsız 13 Milyon Adam-Saat
  Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti AbuDabi’de yapımı devam eden Uluslararası Havalimanı Midfield Terminal Building projesinde AnelEmirates olarak, Nisan 2013’ten Eylül 2016’ya kadar iş gücü kaybı yaşamadan 13 milyon adam-saat sayısına ulaştık.
 • Yeni nesil binalar geleceğin teknolojisine göre şekilleniyor
  Anel Grup 42 Maslak projesinde kullandığı PLC & SCADA sistemi sayesinde, tüm enerji noktalarının anlık olarak grafik analizlerini, nokta kontrol ve izlemelerini yaparak sürdürülebilir bir geleceğe destek veriyor.
 • Yapı Sektörü BIM ile Şekilleniyor
  BIM, projenin ilk başlangıcından yapı yıkılıncaya kadar geçen süreçte sanal bir ortamda verinin tutulmasını sağlıyor.
 • Sürdürülebilir bir gelecek için güneş enerjisi tercih edilmeli, geri dönüşüme önem verilmeli
 • Yüksek aydınlatma teknolojileri, binalarda tasarruf; çevreye katkı demek
  Enerji verimliliği, aydınlatma çözümlerinde ve yeşil ürünlerde sürdürülebilir gelişmeyi sağlamada önemli rol oynuyor. Dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40'ı binalara ait.
 • Anel Grup İmzasını Taşıyan Malatya İnönü Üniversitesi Güneş Enerjisi Santraline ICCI Ödülü
  Türkiye’de ve dünyada, önemli yenilenebilir enerji projelerine imza atan Anel Grup tarafından yürütülen Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi 5,3 MWp Güneş Enerjisi Santrali Projesi "Güneş" dalında ICCI 2015 yılı büyük ödülün sahibi oldu.
 • Şantiyede Kadın Olmak
  Sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı ilkesiyle çalışmalarını titizlikle sürdüren Anel Grup, iş sağlığı ve güvenliğine büyük önem veriyor.
 • Avm’lerde İyi Kurgulanmayan İklimlendirme Sistemleri Müşteri Kaybı ve Enerji İsrafına Sebep Oluyor
  Anel Grup Mekanik Tasarım Koordinatörü Nejat Babür’e göre; kış aylarında AVM’lerde iklimlendirme sistemleri ile, özellikle soğutma yapılmasının yanı sıra yeterli taze hava da sağlanmalıdır.
 • Bakü Olimpiyat Stadyumu Yılın En İyi Projesi seçildi
  Bakü'de elektrik ve mekanik işlerini 18 ay gibi rekor bir sürede tamamlayıp teslim ettiğimiz, bu sene ilki düzenlenen Avrupa Oyunları'na ev sahipliği yapan Bakü Olimpiyat Stadyumu, ENR (Engineering News Record) Dergisi'nin "Global Best Project Awards - 2015" değerlendirmesinde "Sports Entertainment " dalında 2015'in en iyi projesi seçildi.
 • Anel'de Eğitim Bitmez
  Anel Grup tarafından hayata geçirilen AnelAkademi e-öğrenme platformu sayesinde, şirket çalışanları hem öğretiyor, hem de öğreniyor.
 • Kurumsal Sorumluluk Raporlarımız
  Anel, Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde yer alan 10 ilkeyi stratejileri ve uygulamalarında hayata geçirirken, sürekli bir iyileştirme ile faaliyetlerini yürütmektedir.
 • Anel Elektrik İlk 1000 İhracatçı Firma Arasında
  Anel Elektrik Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin açıkladığı "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçı Firması 2014" listesinde yer aldı.
 • Anel Mekanik & Anel Elektrik Birleşmesi
  Grubumuz bünyesinde mekanik ve elektrik işlerimizi bir arada yürütebilmek amacıyla, Anel Mekanik şirketimizi Anel Elektrik ile birleştirme kararı aldığımızı paylaşmak isteriz. 2015 yılı Temmuz ayında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayına istinaden tamamlanması planlanan birleşme ile, mekanik işlerimiz Anel Elektrik bünyesinde yürütülmeye devam edecek. Güçlü bir sinerji ile, mekanik ve elektrik işlerimizde başarılara imza atmaya devam edeceğiz.
 • Türkiye’nin Tek Projede En Yüksek Kapasiteli Güneş Enerjisi Santralinin Açılış Töreni Gerçekleşti
  Anel Grup’un başarıyla tamamladığı Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki Güneş Enerjisi Santrali’nin açılış töreni gerçekleştirildi.
 • Mekanik Sistemlerin Doğru Kurgulanması İnsan Hayatı Kadar Önemli
  Binalardaki ısıtma, soğutma, sıhhi tesisat, havalandırma gibi sistemleri kullanım amaçlarına göre bütünsel olarak belirleyen ve işlevsel hale getiren mekanik çalışmalar, yapıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.
 • Birinci Avrupa Olimpiyat Oyunları'nda Anel İmzası
  Uluslararası standartlarda mega projelere imza atan Anel Grup, yaklaşık bin çalışan ile Bakü Olimpiyat Stadyumu Projesi’nin sistem testlerini Şubat 2015 sonunda tamamlayarak projeyi teslim etti.
 • Anel Grup, Çalışanlarına Maltepe Üniversitesi İşbirliği İle “Etik Ve Etik Değerler” Seminerleri Düzenledi
  Elektromekanik taahhüt sektöründe geniş bir ekip ile yurtiçinde ve yurtdışında hizmet sunan Anel Grup, bu gerçekten yola çıkarak, çalışanları için Mart ayı boyunca Maltepe Üniversitesi işbirliği ile ‘Etik ve Etik Değerler’ seminerleri düzenledi.
 • DP World Yarımca Konteyner Terminali Projesi’ne Anel Grup Dokunuşu
  Anel Grup Türkiye’nin en büyük konteyner terminallerinden biri olacak olan DP World Yarımca Konteyner Terminali Projesi’ne elektromekanik taahhüt hizmeti sunacak.
 • Türkiye’nin En Yüksek Kapasiteli Güneş Enerjisi Santraline ‘Anel Grup’ İmzası
  Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali projesiyle adından söz ettiren Anel Grup, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki Güneş Enerjisi Santrali’nin kurulumunu başarıyla tamamladı. Anel Grup, bu proje ile Turgut Özal Tıp Merkezi’nin elektrik ihtiyacının yüzde 33’ünü karşılayacak.
Ekip Ruhu

Kurumsal değerlerimizi benimsemiş, yüksek motivasyona sahip, güleryüzlü ve işine tutkuyla bağlı çalışanlardan oluşan ekip ruhumuzu sürekli kılmayı önemsiyoruz.

 • Arkeoloji Müzelerini Sevenler Derneği

  Arkeoloji Müzelerini Sevenler Derneği, arkeolojik değerlerimizi tanıtmak ve arkeoloji alanındaki farkındalığı arttırmanın yanı sıra, Arkeoloji Müzeleri’ne kaynak sağlamayı da hedeflemektedir.

 • Çelikel Eğitim Vakfı

  Kendini bilen, değer bilgisine dayanarak değerlendirebilen, değerli amaçlar için yaratıcı, sorumluluk sahibi insanların yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla, eğitimin niteliğini arttırmaya yönelik programlar geliştirmek ve bunları uygulamak amacıyla çalışıyoruz. 

 • Galeri 5

  Anel İş Merkezi’nin zemin katında 98 metrekarelik bir alana sahip olan Galeri 5, Ocak 2010’da kapılarını açtı. Gençlere ne kadar olanak tanırsak onlar da yaratıcılıklarını o derece artırabilecek. Anel Grup olarak bu gerçeğin farkındayız. Üstelik bu farkındalığımız sadece sektörümüz ve iş kollarımızdaki gençlerle sınırlı değil. Atatürk’ün gençlere ve sanata verdiği önemi kendimize rehber edinerek genç sanatçılarımızı destekliyor.